AKTUALNOŚCI

Dotted

Europejski Memoriał Generała Stanisława Maczka Drużyn Harcerskich w Piłce Nożnej za nami.

Piłkarski Memoriał Gen. MaczkaW dniach 19-21 w Warszawie odbył się VIII Europejski Memoriał im Generała Stanisława Maczka Drużyn Harcerskich w piłce nożnej. Zgłosiło się do niego 50 drużyn z całej Polski (w tym dwie z Ukrainy) które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych 10-15 oraz OPEN.
Nasz szczep był reprezentowany przez dwie drużyny w kategorii OPEN, żeńską i męską. Nasze Panie nie miały sobie równych pokonując wszystkie damskie drużyny(remis z 172dh Czeneka nie miał wielkiego znaczenia) i zajmując pierwsze miejsce w pięcio-drużynowej grupie. Ogromną niespodzianką było zwycięstwo z faforyzowanymi harcerkami z Olsztyna.
Panowie przez grupe przejechali niczym walec (bilans bramkowy 14-0 w dwóch meczach) co uśpiło ich czujność. W pierwszym ćwiercfinale w dramatycznych okolicznościach pokonali gości z Lwowa zapewniajac sobie zwyciestwo na 3 sekundy przed końcową syreną. Następnie gładko i bez wiekszych problemów zdetronizowali naszych kolegów z Czeneki wygrywając 3:0, na wyszczególnienie zasługuje fantastyczna bramka zdobyta przez Patryka Cackowskiego.
W wielkim finale memoriału 56 SDH trafiła na świetnie znana nam drużyne z Jaktorowa, która słynie z mocnej drużyny piłkarskiej na wszystkich harcerskich imprezach. Po bardzo emocjonującym spotkaniu „Zielone Diabły” musiały uznać wyższość harcerzy z 20 Środowiskowej Drużyny Wędrowniczej im T. Zawadzkiego pseudonim „Zośka”. 2:1 to wynik widniejący na tablicy świetlnej po zakończonym spotkaniu.
Jest niedosyt ale to z pewnością zmotywuje nas do lepszych przygotowań przed następnymi imprezami tego typu.

Skład drużyny damskiej:
Żaneta Cackowska, Monika Gruszczyńska, Gosia Kurek, Emilia Borowska, Malwina Gajcy, Malwina Sasin, Olga Rosa i Sylwia Jackowska.

Skład drużyny męskiej:
Jarosław Kurek, Michał Wytrykus, Piotr Koza, Artur Radomski, Adam Boniecki, Łukasz Boniecki i Patryk Cackowski.

Dotted

Comments (0) »

Brak komentarzy.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał TrackBack ze swojego bloga.

Dodaj komentarz