Dotted

Historia naszej drużyny sięga roku 1996, w którym phm. Karol Thiel jeszcze jako młody drużynowy z nowym pomysłem na drużynę powołał ją do życia. Już na samym początku drużyna zaczęła osiągać znaczące sukcesy. Po nie spełna roku oficjalnego działania, drużynie udało się zakwalifikować do programu produkcji TVP1 „Wspaniała Ósemka”, po czym pokonać rywali i wygrać program. W tym roku dh. Karolowi Thiel oraz dh. Krystianowi Kielakowi udało się przejść ciężki „Kurs Działań Specjalnych” organizowany przez drużynę „Trawers”.

Pełnoprawni członkowie drużyny noszą na prawym ramieniu plakietkę z wyszytą lornetką, bagnetem oraz piorunem. Rzeczy te mają symbolizować cechy charakteryzujące osobę, która ją w trudach zdobędzie: spostrzegawczość, siłę oraz szybkość i skuteczność działania. Aby zostać pełnoprawnym członkiem trzeba najpierw przejść tzw. „Marsz na Plakietkę”, w którym rekrut jest poddawany próbom wydolnościowym, orientacji w terenie, oraz musi się wykazać sprytem i bardzo silną psychiką. Aktualnie Zielone Diabły tworzy pięć zastępów: Drahenki, Orły, Wilki, Tropiciele i Pancerni. Trzon drużyny tworzy zgrana ekipa osób w większości z Wołomina i Duczek. Jesteśmy zgrani i lubimy razem spędzać czas na niekończących się szlakach usłanych zadaniami prawie nie do wykonania. Ostatnio nasze obozy, zimowiska, biwaki można śmiało nazwać śpecjalnościowymi, gdzie harcerze z 56 SDH, poddawani są różnego typu szkoleniom.

Współpracujemy z Ligą Obrony Kraju, owocem współpracy było powstanie 56 Harcerskiego Klubu Strzeleckiego w 2004 roku. Współpracujemy z wybranymi Jednostkami Wojskowymi na terenie kraju, współpraca ta polega na uczestniczeniu w manewrach i poznawaniu technik wojskowych.

Można śmiało powiedzieć że co drugi starszy harcerz z naszej drużyny (oczywiście w tym nasze dziewczyny) odbył kurs spadochronowy zaliczjąc swoje pierwsze skoki. W latach 2004-2005 nasi harcerze wyjezdżali na Ukrainę, aby pomóc w odbudowie cmentarzy Legionów Polskich na tamtejszych terenach. W 2006 roku 56 SDH zadebiutowała w roli organizatora Mistrzostw Polski ZHP w Strzelectwie oraz I Wieloboju Techniczno-Obronnego: „Strefa 56″ pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Drużyna stara się cały czas urozmaicać program zbiórek, aby zadania były większym wyzwaniem i harcerze zdobywali coraz większe doświadczenie. Zapraszamy do przejrzenia działu „O nas w prasie…”, w którym jest opisanych kilka sukcesów i przedsięwzięć drużyny.