Dotted

Obóz Specjalnościowy 2006 – Okartowo 11-31/07/2006

Już kolejny raz obóz 56 Specjalnościowej Drużyny Harcerskiej odbył się w Okartowie. Tym razem głównym zamierzeniem była nauka umiejętności wspóldziałania, dlatego w tym roku rywalizacja była prowadzona na poziomie zastępów a nie jak rok temu na poziomie indywidualnym. Główną tematyką obozu była czarna taktyka, którą trenowaliśmy na pobliskim kompleksie budynków opuszczonego tartaku oraz działania wodne. Dla wybranych osób przeprowadzony został trzy dniowy kurs działań snajperskich. Każdy kolejny dzień obozu był dla uczestników sprawdzianem wytrwałości oraz walką ze swoimi słabościami. Zajęcia prowadzone w dzień nie były lekkie, a liczne nocne alarmy i misje dawały o sobie znać powodując niewyspanie ale też wyrobiły gotowość bojową zastępów. Dodatkowymi atrakcjami były zajęcia prowadzane w pobliskiej kompanii czołgowej w Orzyszu. Obóz był wyczerpujący ale dał uczestnikom możliwość sprawdzenia się w najcięższych warunkach oraz to, że wrócili do domów bogatsi o kolejne doświadczenia i umiejętności. Mamy nadzieje że w przyszłym roku znowu uda nam się spotkać w podobnym aczkolwiek liczniejszym gronie.

Obóz Spejalnościowy 2006:

• Galeria Zdjęć

Dotted

Obóz Spejalnościowy 2005 – Okartowo 11-31/07/2005

Podobnie jak w tamtym roku obóz się odbył w Okartowie koło Orzysza, tym razem jednak w naszym podobozie o nazwie „Strefa 56″ znajdowali się sami członkowie drużyny, był to obóz specjalnościowy. Zajęcia były prowadzone jednak nie tylko na terenie obozu, a w wodzie na pontonach jak i na poligonach wojskowych m.in. w Giżycku. Nie obyło się także bez wycieczek np. do Kętrzyna (Wilczego Szańca), Łomży, czy wycieczki trzydniowej nad morze. Zwykły dzień na obozie nie był lekki, każdego dnia był zdawany test przez każdego uczestnika i kadrę z biegania, pływania, maskowania, strzelania itp., Ci którym udało się wytrwać do końca obozu mogą być z siebie dumni i nie mają czego żałować. Miejmy nadzieje, że za rok będziemy mogli spotkać się w podobnym składzie, aby móc się sprawdzić w jeszcze cięższych warunkach.

Obóz Spejalnościowy 2005:

• Artykuł z Wieści Podwarszawskich
• Galeria Zdjęć

Dotted

Obóz 2004 – Okartowo 03-23/07/2004

Tamtego lata obóz odbył się w Okartowie koło Orzysza (03-23/07/2004), obóz ten był urozmaicony w różnego typu atrakcje m.in. wycieczke na Litwe, czy Mikołajek, każdy kto był wie że było super, te lato na zawsze pozostanie w naszej pamięci, jako lato pełne przygód i zabaw. Do przejżenia jest artykuł o naszym obozie z Wieści Podwarszawskich. Miejmy nadzieje że za rok będzie jeszcze lepiej.

Obóz 2004:

• Artykuł z Wieści Podwarszawskich
• Galeria Zdjęć